O nas
Delo EZS na področju tehniške regulative je ustvarjanje normativnih aktov, ki so namenjeni vzpostavljanju minimalnih zahtev za področje posameznega predpisa.
Izdelavo podzakonskih aktov in razlagalnih dokumentov vsako leto potrdi Strokovni svet za tehniško regulativo EZS.
Slovenski elektrotehniki so se prvič v zgodovini Slovencev organizirali v stanovsko organizacijo leta 1923, ko so v Ljubljani ustanovili Strokovno zadrugo koncesioniranih elektrotehnikov, ki je združevala velik del elektrotehnikov Slovenije.
Elektrotehniška zveza Slovenije letno priredi strokovno srečanje, v soorganizaciji z enim izmed Elektrotehniških društev. Vsakič izbrano regionalno društvo organizira to srečanje, kjer želi izpostaviti svojo regijo in dejavnost.
Redni člani Elektrotehniške zveze Slovenije so lahko naslednje vrste članov: Območna elektrotehniška društva, ki včlanjujejo fizične osebe po celi Sloveniji in Strokovna društva, ki združujejo člane na osnovi določene uporabne stroke
Elektrotehniška zveza Slovenije je aktivna na področjih, ki pomagajo izboljšati in urejati delovne procese, obenem pa s povezovanjem strokovnjakov na različnih področjih, tudi iz elektrogospodarstva, prispeva k napredku znanosti in inovacij.
Del poslanstva Elektrotehniške zveze Slovenije je tudi zavedanje, da na mladih svet stoji in zavedanje da tudi učitelji in profesorji vplivajo na videnje aktualnega stanja in razvoja stroke.
Elektrotehniška zveza Slovenije stremi k čim večjem vključevanju strokovnjakov v svoje delo. Pomembno je prepoznati in vključiti osebe, ki želijo še na drugačen način prispevati in deliti svoje znanje.