Elektrotehniško društvo Nova Gorica
Elektrotehniško društvo Nova Gorica je začelo delovati kot Elektrotehniško društvo Slovenije (EDS) podružnica Gorica z ustanovnim občnim zborom 5. februarja 1957 leta in je bila tretja ustanovljena podružnica v okviru EDS. Na ustanovnem občnem zboru je bilo prisotnih 48 članov. Prvi predsednik društva je bil g. Peter Kranjc.
Podružnica Gorica je zajemala področje Krasa, Vipavske doline, Tolminsko, Cerkljansko in Idrijsko.
Danes Elektrotehniško društvo Nova Gorica šteje 55 članov elektrotehniške stroke.
V društvu želimo s strokovnimi predavanji in ekskurzijami dvigati strokovno raven in zavest svojih članov ter aktualno problematiko vseobsežne elektrotehniške stroke približati širši družbi.
Želja društva je tudi vzpodbuditi mlade, da se aktivno vključijo na področju elektrotehnike, ter tako pridobijo nova znanja na tem področju.
Vse, ki si želite aktivno delovati na področju elektrotehnike, elektroenergetike ter informatike vabimo k sodelovanju in postanite naš član.
Predsednik društva: g. Jurij Jurše.
Elektrotehniško društvo Nova Gorica
Erjavčeva ulica 20
5000 Nova Gorica
Predsednik: g. Jurij Jurše
Telefon: 051 442 188
E-pošta: jurij.jurse@elektro-primorska.si
Kontakt: Tomaž SLOKAR
Telefon: 05 33 96 743
E-pošta: tomaz.slokar@elektro-primorska.si
Dogodki
Društvo enkrat letno organizira srečanje članov društva in strokovno ekskurzijo.
V društvu želimo s strokovnimi predavanji in ekskurzijami dvigati strokovno raven in zavest svojih članov ter aktualno problematiko vseobsežne elektrotehniške stroke približati širši družbi.
V letu 2016 smo soorganizirali in vodili 33. letno srečanje elektrotehnikov Slovenije.
33. srečanje elektrotehnikov v Posočju
Elektrotehniška zveza Slovenije je aktivna na področjih, ki pomagajo izboljšati in urejati delovne procese, obenem pa s povezovanjem strokovnjakov na različnih področjih, tudi iz elektrogospodarstva, prispeva k napredku znanosti in inovacij.
Del poslanstva Elektrotehniške zveze Slovenije je tudi zavedanje, da na mladih svet stoji in zavedanje da tudi učitelji in profesorji vplivajo na videnje aktualnega stanja in razvoja stroke.
Elektrotehniška zveza Slovenije stremi k čim večjem vključevanju strokovnjakov v svoje delo. Pomembno je prepoznati in vključiti osebe, ki želijo še na drugačen način prispevati in deliti svoje znanje.