Pametna omrežja
V električnih omrežjih se soočajo s povečevanjem deležev razpršene proizvodnje, polnilnih postaj za električna vozila, toplotnih črpalk in baterijskih hranilnih sistemov. Eden od možnih načinov za reševanje omenjene problematike so tudi pametna omrežja, podprta s storitvami prožnosti energije. To narekuje nove opredelitve in definicije med proizvodnjo, prenosom, razdeljevanjem in trženjem električne energije.
Poznavanje trenutnega stanja in trendov na področju razvoja pametnih omrežij in bistvenih strokovnih parametrov pri priključevanju na nizkonapetostno omrežje, stabilnost elektroenergetskega sistema ter pomen komunikacij v energetiki v bodoče – to so nekateri parametri, s katerimi se soočajo strokovnjaki, ki so vključeni v proizvodnjo, distribucijo in prenos energije.
Sodelovanje in povezovanje strokovnjakov, ki delujejo na različnih področjih pomembnih za razvoj energetike je način, kako se lahko pristopi k reševanju in delovanju omrežij.
Elektrotehniška zveza Slovenije in Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru enkrat letno organizirata Okroglo mizo, na kateri sodelujejo predstavniki, ki strokovno delujejo na opisanem področju.
Delovna področja
- Tehniška regulativa
- Terminologija in prevajanje
- Inovacijska vozlišča
- Certificiranje
- Protieksplozijska zaščita
- Mreženje
- Izobraževanje
- Publikacije
- EZS priporočila
- Električna varnost
- Izzivi tehnologij – električna varnost
- Vodila za delo preglednika
- »Elektromehaniki« za električna vozila
- Priročnik o poznavanju obveznosti in dolžnosti preglednika električnih inštalacij
- Električna vozila in polnilne postaje
- Balkonske sončne PV naprave
- Vzdrževanje elektroenergetskih postrojev
- Električna varnost baterij, akumulatorjev in hranilnikov električne energije
- Električna varnost električnih inštalacij v vozilih
- Električna varnost sončnih elektrarn
- Električna varnost agregatov
- Električna varnost električnih cestnih vozil in polnilnih postaj
- Preverjanje inštalacij
- Slovarji
- Elektrotehniški vestnik
- Naročanje publikacij
- Tehniška dediščina
Iskanje
Novice
Koledar dogodkov
Elektrotehniška zveza Slovenije je aktivna na področjih, ki pomagajo izboljšati in urejati delovne procese, obenem pa s povezovanjem strokovnjakov na različnih področjih, tudi iz elektrogospodarstva, prispeva k napredku znanosti in inovacij.
Del poslanstva Elektrotehniške zveze Slovenije je tudi zavedanje, da na mladih svet stoji in zavedanje da tudi učitelji in profesorji vplivajo na videnje aktualnega stanja in razvoja stroke.
Elektrotehniška zveza Slovenije stremi k čim večjem vključevanju strokovnjakov v svoje delo. Pomembno je prepoznati in vključiti osebe, ki želijo še na drugačen način prispevati in deliti svoje znanje.