Delovna področja
Delo EZS na področju tehniške regulative je ustvarjanje normativnih aktov, ki so namenjeni vzpostavljanju minimalnih zahtev za področje posameznega predpisa.
Izdelavo podzakonskih aktov in razlagalnih dokumentov vsako leto potrdi Strokovni svet za tehniško regulativo EZS.
Slovenci vemo, da je bil jezik naš glavni obrambni zid pred potujčevanjem. Zato so ga zavedni Slovenci že zgodaj začeli zapisovati in kultivirati, s Trubarjem na čelu pa se je ta boj dokončno uveljavil.
EZS, strokovna in elektrotehniška društva organizirajo delavnice, simpoziji, konference in posvetovanja, na katerih predstavijo trenutno stanje stroke in podajo smernice za naprej:
Odbor za protieksplozijsko zaščito že vrsto let nudi pomoč podjetjem in posameznikom pri usposabljanju delavcev za varno delo v eksplozijsko ogroženih okoljih z izobraževanji.
Mreženje predstavlja potrebo in odprtost Elektrotehniške zveze za sodelovanje pri takih dejavnostih, ki nas vodijo k ciljem v širšem gospodarskem in družbenem okolju.
Aktualna usposabljanja potekajo na osnovi potrebe v povezavi z ustreznimi zakonskimi in podzakonskimi predpisi v zvezi z načrtovanjem, izvajanjem, pregledovanjem, nadzorom, vodenjem, upravljanjem, vzdrževanjem, presojo skladnosti ter izvedenstvom.
Izdajanje publikacij je ena izmed dejavnosti EZS. Publikacije, ki jih izdaja so priročniki, vodila, priporočila, zborniki, slovarji in druge. Izdane publikacije pokrivajo vsa področja, ki jih pokriva elektrotehniška stroka.
Odbor za Tehniško dediščino skuša zaznati pretekle industrijske, znanstvene, inovacijske, pedagoške in druge dosežke na področju elektrotehnike ter jih iztrgati iz pozabe.
Elektrotehniška zveza Slovenije je aktivna na področjih, ki pomagajo izboljšati in urejati delovne procese, obenem pa s povezovanjem strokovnjakov na različnih področjih, tudi iz elektrogospodarstva, prispeva k napredku znanosti in inovacij.
Del poslanstva Elektrotehniške zveze Slovenije je tudi zavedanje, da na mladih svet stoji in zavedanje da tudi učitelji in profesorji vplivajo na videnje aktualnega stanja in razvoja stroke.
Elektrotehniška zveza Slovenije stremi k čim večjem vključevanju strokovnjakov v svoje delo. Pomembno je prepoznati in vključiti osebe, ki želijo še na drugačen način prispevati in deliti svoje znanje.