Elektrotehniška zveza Slovenije (EZS) je prostovoljno, samostojno in nepridobitno združenje območnih in specializiranih strokovnih društev na območju Slovenije.
Elektrotehniška zveza Slovenije dejavno deluje pri oblikovanju strategije razvoja, pri pripravi standardov in zakonodaje, pri organiziranju posvetov, delavnic in simpozijev, pri jezikovni terminologiji in pri področju varnosti za naslednja ključna področja:
Dejavnosti obsegajo oblikovanje stališč do problemov elektroenergetike, njihova javna objava, predlogov rešitev problemov, izdelava predpisov in tehničnih specifikacij na tem področju, oblikovanje terminologije novih pojavov, procesov in naprav, in usposabljanja kadrov na teh področjih.
Dejavnosti obsegajo združevanje visoko motiviranih specialistov s tega področja, ki s svojo strokovnostjo, podjetnostjo ter kreativnostjo sodelujejo pri oblikovanju strokovnih mnenj in pri oblikovanju zakonodaje in standardizacije za informacijsko družbo.
Elektrotehniška zveza Slovenije že vrsto let spodbuja uporabo elektronike, avtomatike, robotike in razvoj merilne tehnike na področjih prometne infrastrukture, gospodarstva in proizvodnih sistemov. V zadnjem času izpostavlja njihovo medsebojno povezanost in prepletenost z novimi tehnologijami.
V okviru Elektrotehniške zveze Slovenije so predvsem specializirana strokovna društva nosilci dejavnosti tehnologij. Aktivnosti, ki jih spodbuja Elektrotehniška zveza Slovenije, pomagajo pri oblikovanju raziskovalno razvojnih usmeritev.
Dogodki
Prihodnji dogodki
Pretekli dogodki
Koledar dogodkov
Elektrotehniška zveza Slovenije je aktivna na področjih, ki pomagajo izboljšati in urejati delovne procese, obenem pa s povezovanjem strokovnjakov na različnih področjih, tudi iz elektrogospodarstva, prispeva k napredku znanosti in inovacij.
Del poslanstva Elektrotehniške zveze Slovenije je tudi zavedanje, da na mladih svet stoji in zavedanje da tudi učitelji in profesorji vplivajo na videnje aktualnega stanja in razvoja stroke.
Elektrotehniška zveza Slovenije stremi k čim večjem vključevanju strokovnjakov v svoje delo. Pomembno je prepoznati in vključiti osebe, ki želijo še na drugačen način prispevati in deliti svoje znanje.